Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Sezon na dynie

leave a comment »

Połączenie „Mellon Collie and the Infinite Sadness” grającej w samochodzie przemierzającym trasę Piaseczno-Magdalenka dało wynik nieunikniony, czyli wpis dedykowany kultowej swego czasu grupie. Byli Smashing Pumpkins krzywdząco nazywani „drugimi X” (gdzie za tę nieszczęsną niewiadomą podstawiano zwykle Nirvanę, Pearl Jam, Jane’s Addiction czy, rrrahaha, The Monkees), byli wyśmiewani za rzekomą mainstreamowość, pomawiani o niedwuznaczne wypinanie naolliwionego tyłka w kierunku bananów a’la kolec-stolec-Bolec ślipiących w foksy czy inne mtv (10:07) etc. Cóż, ciężko obecnie uświadczyć w mainstreamie dźwięki rodem z koszmarnych wizji Billy’ego Corgana, a i melodie, i harmonie i teksty powinny zamknąć gęby smerfom-marudom, kto nie wierzy, niechaj (po)słucha.

Wspomiana MCIS to jedna z moich ulubionych płyt lat 90., maksimum goryczy pełne pozornie apetycznych perełek, z których trudno byłoby mi wybrać coś najsmakowitszego (najobrzydliwszego). Z przyjemnością zdecydowałbym się w to miejsce na coś z okresu, w którym z Dyniami grała Melissa auf der Maur, moje największe odkrycie (w każdym tego słowa znaczeniu; nawiasem pisząc: konia z nierządem temu, kto zrozumie powiązania Melissa – Courtney Love – Corgan – Cobain), ale to była jedna trasa koncertowa. Mało. Pozostaje pokierować się w wyborze obrazkami.
Typy mam trzy: fantastyczną wycieczkę na księżyc (która pierwotnie miała być, o zgrozo, kąpielą w szampanie, a obecny kształt nagrodzonego teledysku to trzecia wersja scenariusza), marsz żywych trupów (oba z Mellon Collie), i trzecia: choć najmłodsza, jest chyba najbardziej oldskulowa, z klipem nagrywanym jak cholerny lipdub. Billy jak śmierć na chorągwi, czytaj Klaus Kinski. Miód.

The Smashing Pumpkins, Ava Adore

Written by 1obo

czwartek, 4.10.2012 @ 20:59

Napisane w 90s

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: