Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Szyk, styl i ruch sceniczny

leave a comment »

Eksploracja odmętów muzyki (lat nawet dwudziestych!) głębokich jak Rów Mariański i wypełnionych po brzegi równie przerażającymi bytami bardzo przyjemnie wpisuje się w tendencję do eklektyzmu, ale powoduje nieraz refleksję (którą należy czem prędzej gasić jak pet podeszwą), czy aby nie tworzymy produktu pt. Oldskul Fusion, który z Oldskulem Hard nie ma nic, albo ma niewiele wspólnego. Trzeba więc czasem wziąć się mocno w garść za twarde a płodne jądro prawdziwej, klimatycznej rzeźni, i wznieść pod światło to, co się w garść wzięło, choćby całe przedsięwzięcie było lekko zawstydzające.

Zakrawa na rażącą niewdzięcznosć wobec naszej biednej Ojczyzny (Krwi i Blizny) to, że po raz kolejny nie skorzystam z okazji, żeby pozachwycać się tutaj rodzimą TFU!rczością, ale cóż – moja dusza jest lekko ziberyzowana/zlatynizowana, kręcą mnie nawet przerażające, wielkopostno-hiszpańsko-arabskie klimaty w poetyce Ku-Klux-Klanu. Nie mam jednak zamiaru popadać we wziosłe, piekłu obrzydłe umartwienia i nabożne, wielkotygodniowe skupienie, za to z całą bezwzględnością proponuję wszystkim przełamać się nieznośnym decorum katując uszy swoje i sąsiadów kawałkiem, który jest tak ewidentnie wyrwany z lat 80., że wszystkie zmysły bolą.

Szyk, styl, i ruch sceniczny, a tekst tylko dopełnia obrazu nędzy i rozpaczy, które zusammen do kupy nastrajają do życia niemal euforycznie. Chwała Żyznej Matce Ameryce za to cudowne meksykańsko-wenezuelskie trio, i ich cudownych, pojawiających się w klipie, jakże męskich kolegów!

Flans – Bazar

Reklamy

Written by 1obo

czwartek, 5.04.2012 @ 22:59

Napisane w 80s

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: