Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Hall (of Fame) i ten drugi

leave a comment »

To naprawdę zaskakujące, że w świecie, w którym algorytm tworzenia hitów wszech czasów został już opisany, nazwany i wyśmiany, ciągle odnaleźć można perełki, które są zbudowane na pomyśle nieco innymi niż kanon Pachelbela i da capo al fine, chociaż biorą pełnymi garściami z tego, co niezaprzeczalnie oldskulowe. O saksofonie w muzyce pisał już bbq (barbecue?), o facetach z wąsem: msq, naprawdopodobniej o kombinacji tyh dwóch pisał bzq, chociaż aktualnie nie mogę niczego znaleźć.  ;) W każdym razie wszystko to prawda; algorytm podlega tylko pewnemu uzupełnieniu, jak girlsband czy boysband dla WASP-ów, w którym każdy odnajdzie coś dla siebie. Brunetki, blondynki… ;)

Do czego zmierzam; w naszym zestawieniu brakuje ciągle kultowego, w Zjednoczonych Stanach Ameryki zwłaszcza, duetu składającego się ze śpiewającego Davida Hasselhoffa i pogrywającego na gitarze Davida Hasselhoffa II a’la Borat. Nasi dzisiejsi goście (gospodarze?) spełniają te warunki znakomicie, i to w zasadzie wystarczyłoby już za reklamę niezłej jazdy. Ale kiedy jeszcze dodamy do tego saksofon, groove taki, że od pięt po kolana mrowienie wprawia w turbulencje wszystkie kości i stawy, wszystko staje się jasne.

Hall i Oates w Polsce traktowani są trochę, zdaje sie, jak THW; przecież poza dzisiejszą bohaterką każda polska chlebogryzarka jest w stanie zanucić inny kawałek, który zresztą naprawdę udatnie skawerował Paul Young (poczytywany chyba za jego autora). Dzisiaj jednak chodzi o piosenkę numer 1, która nie ma nic wspólnego z Nelly Furtado, ale można to wybaczyć, bo i bez niej jest smakowita.

Daryl Hall & John Oates, Maneater

Written by 1obo

czwartek, 22.03.2012 @ 23:59

Napisane w 80s

Tagged with , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: