Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Dyspozycje desperata

leave a comment »

Wdzięczny jestem uranosom repozytoryjnego świata (który stanowił dla mnie do tej pory pit stop w szarej, asfaltowej rzeczywistości) za zaproszenie do, nie bójmy się tego słowa, Panteonu Tropicieli Oldskulu.

Zanim przystąpię do zabiegów w stylu Kronosa-neofity, postaram się przez czas jakiś zachować pozory dobroci dla młodzieży i dla ludzi (jak mawiał klasyk). Z tego też względu, w ramach zapłaty frycowego, pragnę wszystkim złożyć serdeczne życzenie, aby na swojej autostradzie życia spotykali tylko kretynów i idealistów (co na jedno zresztą wychodzi), którzy postępują zgodnie z zaleceniami zatroskanego o kondycję rodzaju ludzkiego autora słów (manifestu programowego pożytecznego idioty) naszej dzisiejszej bohaterki. Są to bowiem zalecenia do rzeczywistości zupełnie nie przystające, za to wdzięcznie mrugające oczkiem do tych wszystkich, którzy wolą – może nieco makiawelicznie, ale za to skutecznie – zaspokoić własny sybarytyzm wydymając naiwnego bliźniego swego. Być może dlatego ta, hmmm, ‚piosenka’ jest źródłem inspiracji dla satyryków.

Oldskul to nieoczywisty, jeżeli weźmiemy na tapetę słynną wersję polskojęzyczną. Za to oryginał chyba nie pozostawia wątpliwości.

Les Crane, Desiderata

Written by 1obo

czwartek, 9.02.2012 @ 17:28

Napisane w 70s

Tagged with , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: