Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Marność nad marnościami

leave a comment »

Podobno gdy był już bardzo zmęczony byciem Eltonem Johnem i niesieniem na swoich barkach ciężaru oczekiwań fanów, krytyków i kolorowej prasy zdobył się na niespodziewane wyznanie wobec dziennikarza z dalekiego kraju. Powiedział, że gdy leciał pewnego razu na pokładzie swego odrzutowca nad Alpami, jego wzrok przykuła biel lśniącej setki metrów poniżej czapy śniegu, okrywającej jeden ze szczytów górskich. Ze smutkiem pomyślał, że tyle mniej więcej musiał dotychczas w trakcie swojej kariery zażyć kokainy…

Opowieść – smutna, surrealistyczna, tragikomiczna, megalomańska, w każdym razie przeze mnie zapożyczona. I bez morału.

Znów może być to pewne zaskoczenie dla tych, którzy zamknęli Eltona Johna w szufladce przeznaczonej dla twórców rzewnych piosenek o świecach na wietrze. Swoimi wyczynami zawstydza całe współczesne pokolenie muzyków, nie myślę tu zresztą tylko o nadmienionym wyżej hedonizmie, ale o talencie, pracowitości i pasji dla muzyki. Zachęcam do poznawania systematycznie jego dyskografii, bo oldskulu i przebojów tam co nie miara, a poza tym można obserwować jego ewolucję i dojrzewanie jako artysty.

Trudno się może identyfikować z Eltonem – przez jakiś czas właścicielem klubu piłkarskiego, wspaniałym kompozytorem i posiadaczem tytułu szlacheckiego. Ale i jemu i Tobie czytelniku, przychodzi przecież czasem jednakowa myśl do głowy – że ta cała zabawa nie sprowadza się tylko do bogactwa, doczesnych przyjemności i popularności. Musi być coś więcej ukryte w tej układance.

Elton John – Song for Guy

Reklamy

Written by bzofik

środa, 14.12.2011 @ 21:29

Napisane w 70s

Tagged with , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: