Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Dolores i Żurawiny

with one comment

Na początku lat 90. wypłynął na powierzchnię irlandzki zespół The Cranberries. Wcześniej (nie)znany pod nazwą The Cranberry Saw Us w 1993 roku wydał album, który rozpoczął raczej krótką ale na pewno intensywną karierę zespołu. Intensywną, bo dwa kolejne albumy były komercyjnie wielkim sukcesem i Żurawiny stały się zespołem wielu, naprawdę wielu hitów jak chociażby Dreams z albumu z długą nazwą, Ode to My Family, Zombie z No Need to Argue czy Salvation z To the Faithful Departed.

Potem jednak sprawy nie potoczyły się tak gładko. Coraz głośniejsze stały się plotki o tym jakoby Dolores O’Riordan, wokalistka, chciała próbować sił solo. Nic dziwnego, że wpłynęło to kiepsko na morale zespołu — to w końcu ona była motorem grupy i jej charakterystyczny wokal był w dużej mierze odpowiedzialny za sukces. Kolejny album, Bury the Hatchet nawet nie zbliżył się do wyników poprzednich. Wtedy mijało już 2 lata od wydania przez Dolores jej pierwszego (z dwóch) solowego dzieła: Are You Listening? (swoją drogą całkiem przyjemny krążek).

The Cranberries nagrało jeszcze Wake Up and Smell the Coffee i zniknęło w 2003 roku po zagraniu trasy koncertowej. Członkowie zespołu działali teraz każdy na własną rękę i trwa to do dzisiaj, chociaż Cranberries będzie jeszcze grało. Na 2012 rok (jeśli zagłada przepowiedziana przez Majów nie nastąpi) zaplanowano wydanie albumu Roses, pierwszego po dziesięcioletniej przerwie. Pomimo szacunku, jakim darzę The Cranberries nie spodziewałbym się jednak rewolucji na miarę tej z początku ich istnienia.

The Cranberries — When You’re Gone

Reklamy

Written by msq

sobota, 1.10.2011 @ 12:59

Napisane w 90s

Tagged with , , , , ,

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. troche słaba ta notka jak na tak Potężną Grupę Rockową,zajmującą jedną z pierwszych miejsc w rankingach Bilboordu .

    boogie

    wtorek, 31.01.2012 at 19:53


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: