Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Nietoperz na śniadanie, kot na podwieczorek

with one comment

Z cyklu „legendy heavy–metalu”: Ozzy Osbourne. Któż nie zna ekscesów Ozzyego z czasów gry w Black Sabbath. Większość choć raz zasłyszała mityczne wręcz historie o Ozzym odgryzającym głowy różnych zwierząt na koncertach. Przygoda z nietoperzem podobno rzeczywiście się zdarzyła, wpiszmy zresztą do google „ozzy nietoperz”, żeby ujrzeć takie perełki jak „Ozzy: Nietoperz był chrupiący i ciepły”. Tak, wydaje się to prawdopodobne: rzucony na scenę nietoperz (nieważne czy żywy, czy martwy) zostaje podniesiony, ozzy odgryza mu głowę, zdaje sobie sprawę, że to żywe zwierzę ale nie robi to na nim wrażenia i pałaszuje je popijając szklanką wody (bo Ozzy wie, że dobrze jest wypić szklankę wody po posiłku).

Nawet jeśli to wszystko wyreżyserowane, to trzeba przyznać, że Osbourne zwracał na siebie uwagę. Przyszedł jednak okres, kiedy należało się chociaż trochę ustatkować i przestać wcinać ssaki na podwieczorek. Po odejściu z Black Sabbath w 1979 Ozzy zakłada własny zespół i próbuje podbić świat. Nie znam wszystkich albumów autorstwa jego zespołu, ale znam „Ozzmosis” i pojedyncze, popularniejsze kawałki. Dwa takie kawałki zapadły mi w pamięć: wydany w 2001 roku melancholijny Dreamer, jakże inny od całego image Ozzyego. Drugi kawałek to I Just Want You ze wspomnianej płyty Ozzmosis. I powiem tyle: znać należy za piękną melodię i tekst — mimo, że to też nie jest ten zły, mroczny Ozzy.

Ozzy Osbourne — I Just Want You

Reklamy

Written by msq

piątek, 26.08.2011 @ 20:48

Napisane w 90s

Tagged with , , ,

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. […] Ostatnio na Repo pojawił się Książe Ciemności w wydaniu solowym. A może by tak sięgnąć odrobinkę dalej i posłuchać Króla Ojca Ciemności? […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: