Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Mroczny obiekt pożądania

leave a comment »

Jak mocne są więzy uzależnienia pisało wielu, na kanwie tego nieprzyjemnego tematu powstało paradoksalnie wiele wspaniałych piosenek, a nawet albumów by wspomnieć tylko płytę Dirt grupy Alice in Chains, której nieodżałowany wokalista Layne Staley rozstał się z tym światem w objęciach kochanki o trudnym charakterze…

Sami zresztą to znamy…rzeczy, ludzie idee. Zapełniają pustkę, uśmierzają smutek, ubarwiają szare  dni. Nieraz to zakazany owoc, często dobrze znamy jego gorzki smak i konsekwencje…ale jednak, zbyt mocne jest pragnienienie…zbyt ciężkie łańcuchy nas już skrępowały. Tym bardziej, że jak usłyszymy w tekście dziejszej bohaterki RO – wcale nie chcemy ich zerwać.

Autorem piosenki jest Vincent Damon Furnier znany powszechnie jako Alice Cooper, mistrz scenicznej makabry i groteski. Dynamiczne utwory starał się zawsze okrasić szokującą scenografią, wymyślnymi strojami i makijażem oraz arsenałem rekwizytów spod znaku stryka i żelaznej dziewicy. Jego kariera w latach osiemdziesiątych nie rozwijała się już tak dynamicznie jak niegdyś, ale w roku 1989 powrócił z efektownym singlem, który wszedł od razu do kanonu oldskulu.

Alice Cooper – Poison

Reklamy

Written by bzofik

środa, 3.08.2011 @ 22:27

Napisane w 80s

Tagged with , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: