Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Królestwo dezinformacji

with one comment

„Pytanie do Radia Erewań: Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody?

Oczywiście, prawda. Tylko nie w Moskwie, a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym tylko na ulicy Rewolucji, nie samochody tylko rowery i nie rozdają tylko kradną.”

Ten żart z długą i biała brodą (takie żarty w Repozytorium Oldskulu nie powinny jednak dziwić) doskonale oddaje, jakie wrażenie sprawiają współcześnie środki masowego przekazu. Im człowiek posiada więcej kanałów dostępu do nich, tym bardziej jego głowa puchnie od niepotrzebnych, nieprawdziwych, a czasem zwyczajnie wyssanych z palca wiadomości. Dziennikarze już nie kryją się nawet z wyścigiem kto głupiej, krzykliwej i z większym naciskiem na sensację. Dodajmy do tego jeszcze pseudoekspertów, którzy z rozkoszą będą debatować o czymś, o czym nie maja zielonego pojęcia. Więcej kliknięć, więcej lepiących się tanią farbą stroniczek, więcej pieniędzy. Plus niekończąca się eksploatacja dwóch wspaniałych cech napędzających nas od wieków: ciekawość i próżność.

Znów w tym tygodniu temat mediów, ale trudno się od nich odciąć w zupełności. Jedno jest pewnie – problem nie zniknie, na dowód czego poniżej opatrzone muzyką przygarść informacji z nie tak odległej…przyszłości. I powrót do Repozytorium jego gości sprzed nieomal roku.

Electric Light Orchestra – Here Is The News

Written by bzofik

środa, 27.07.2011 @ 22:37

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. […] piosenek jakie znam. Jeff Lynne gościł już u nas nie tylko ze swoim zespołem flagowym, Electric Light Orchestra, ale również z najbardziej super z grup Traveling Wilburys. Jego wartość jako producenta […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: