Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Jak to drzewiej się sławę zyskiwało

leave a comment »

Ludzie lisy piszą, a w nich przypominają o zakopanych gdzieś głęboko skarbach i zapomnianych przebojach. Za sprawą jednego z miłośników oldskulu, w mojej skrzynce pocztowej zagościł ostatnio odnośnik to bohaterki dzisiejszego odcinka Repozytorium. Wraz z przeglądnięciem kilku informacji na temat piosenki, które dostarczył Wielki Pożeracz Czasu pojawiła się pewna myśl. Myśl też została zainspirowane przez ostatnią wypowiedź człowieka legendy – przez wielu uważanego za synonim „obciachu” telewizji publicznej, ale znajdźcie mi druga osobę która: imprezuje ze śpiewaczkami operowymi, umie nosić frak z naturalną swobodą oraz nauczyła się ponownie mówić po przebytym udarze mózgu!? Wróćmy jednak do oldskulu…

Autorka piosenki, pani o dźwięcznie brzmiącym imieniu Tasmin, musiała sporo przejść zanim zdołała zabłysnąć na muzycznym firmamencie. Imała się rozmaitych zajęć, pisała do szuflady, aż w końcu udało jej się nagrać pierwszą płytę. Owszem, poza poniższym utworem nie stworzyła nic co przetrwało próbę czasu, a i jej dyskografia nie należy do najobszerniejszych. Budzi jednak moja sympatię fakt, że do sukcesu nie doszła na skróty ścieżką wykreowaną przez badawczy gustów ludzkiego plemienia. Nikt w zaciszu gabinetu, nie zdecydował, że na pięć minut stanie się posiadaczką talentu czy idolem mas.

Jasne – idealny przykład artysty jednego przeboju. Tyle, że wątpię, by za dziesięć lat, ktoś podesłała mi jakąś piosenkę jednego ze zwycięzców telewizyjnego formatu. Muzyka, taka jak Tasmin, zostanie. Zwycięzcy jarmarcznych zabaw szybko odejdą w zapomnienie.

Tasmin Archer – Sleeping Satellite

Written by bzofik

środa, 13.07.2011 @ 00:21

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: