Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

To nie jest Sparta

leave a comment »

8 sierpnia 1992 w Brytyjskim Towarzystwie Sejsmologicznym odezwał się telefon. Na drugim końcu słuchawki znajdowali się policjanci, do których z kolei zwrócili się mieszkańcy Londynu twierdzący, że właśni miało miejsce trzęsienie ziemi. Anglia nie Japonia i na styku płyt tektonicznych sie nie znajduje, więc było to wydarzenie co najmniej niecodzienne. Trzeba przyznać, że owe trzęsienie nie było szczególnie silne (około 5 w skali Richtera) ale wystarczyło to, żeby zaczęto ewakuować bloki, w których wypadały szyby i pękały balkony.

Eksperci od sejsmologii stwierdzili, ku zaskoczeniu policjantów, że powodem doznań mieszkańców Londynu była publiczność na odbywającym się tam koncercie. W Finsbury Park zagrał zespół Madness, a całe zajście miało podobno miejsce w momencie, kiedy grano, rzeczywiście niezwykle energetyczne, One Step Beyond.

W 1992 panowie z Madness powrócili po 5-letniej przerwie poprzedzonej dziewięcioma latami nagrywania płyt, lansowania hitów i robienia jajcarskich klipów. Zespół istnieje do dziś, co więcej, rozeszerzył działalność o teatr.

Madness – Baggy Trousers

Reklamy

Written by bebuk

Poniedziałek, 20.06.2011 @ 21:35

Napisane w 80s

Tagged with , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: