Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Punks not death!

leave a comment »

Swego czasu ten kawałek robił na mnie duże wrażenie, bo takie teledyski zawsze robią duże wrażenie na nastoletnich chłopcach. Mam na myśli Pushed Again niemieckiego zespołu Die Toten Hosen. To jeden z ich najbardziej znanych utworów. W Polsce większość ludzi kojarzy melodię A wszystko to… Ich Troje, ale chyba tylko garstka z nich wie, że protoplastą był inny utwór Die Toten Hosen — Alles aus Liebe.

Nazwa zespołu, jak się właśnie dowiedziałem, wcale nie oznacza po prostu „martwych spodni”, jak mogłoby się wydawać — punkowcy lubią przecież nazywać swoje grupy bardzo dziwacznie. Die Toten Hosen to niemiecki idiom oznaczający mniej więcej tyle co „nic się nie dzieje”, „jest nuda”.

Wracając do teledysku to jest nakręcony w tonie bardzo pacyfistycznym. „Nakręcony” zresztą to dość odważne słowo, bo to zlepek różnych słynnych nagrań, jak na przykład historia Nieznanego Buntownika z Placu Niebiańskiego Spokoju, różnorakich protestów, pałowań i rewolucji. W tle tekst o poszanowaniu człowieka i jego prawa do wolności. Takie teledyski szybko robią się popularne, z tego co pamiętam to tak też było z tym kawałkiem. Równie szybko popularność utworu spadła, ja usłyszałem go miesiąc temu po raz pierwszy od dobrych paru lat.

Die Toten Hosen — Pushed Again

P.S. Jako bonus wklejam już nie tak zaangażowaną historię dziesięciu myśliwych

Reklamy

Written by msq

sobota, 11.06.2011 @ 18:16

Napisane w 90s

Tagged with , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: