Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Ścieżka dźwiękowa przez Stumilowy Las

with one comment

Tak się jakoś dziwnie składa, że zdarzają nam się okresy, gdy na Repo nie pojawia się nic polskiego. Natomiast, kiedy już zaczynamy to ciężko przestać.

Dla polskich artystów sukces międzynarodowy wydaje się czymś niemalże kompletnie nieosiągalnym. Niszowe Vadery, Behemothy czy Riverside’y niestety nie mają większych szans wypłynąć na mainstreamowe wody, chociaż sukces drugiej części Wiedźmina być może tym ostatnim nieco to ułatwi. Tym bardziej cieszy, że piosenka polskiej artystki została uznana przez wytwórnie filmów Walta Disneya. Najnowsze dzieła owej wytwórni nie powalają na kolana, ale mają panowie na koncie parę wieczorów spędzonych przeze mnie z nosem wklejonym w ekran.

Wspomniany sukces stał się udziałem Edyty Bartosiewicz i piosenki WItaj w moim świecie, która została wybrana do promocji nowej odsłony Kubusia Puchatka i wraz z przygodami misia o bardzo małym rozumku zostanie przetłumaczona na inne języki. Wreszcie to nas nieudolnie przetłumaczą, a nie na odwrót.

Pani Bartosiewicz wróciła po 10-letniej nieobecności przerwanej krótkim epizodem, o którym chyba lepiej zapomnieć. Walczyła z problemami zdrowotnymi i osobistymi ale miejmy nadzieję, że zdobywczyni 5 Fryderyków, 7 Platynowych Płyt powróci na dobre. Szkoda byłoby znowu stracić artystkę, która ma na koncie tyle przebojów (w sumie 16 pierwszytch miejsc Listy Przebojów Trójki) i zostawiła tak głęboki ślad na polskiej kulturze.

Edyta Bartosiewicz – Ostatni

Written by bebuk

Poniedziałek, 30.05.2011 @ 20:52

Napisane w 90s

Tagged with , , , ,

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. Akurat Vader i Behemoth to kiepskie przykłady, te zespoły są znane i ogromnie cenione na całym świecie. Trasy po USA, mainstream pełną gębą.

    traffix

    środa, 1.06.2011 at 07:45


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: