Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Gabinet owalny, cygara i oldskul

leave a comment »

Cóż może być bardziej oldskulowego niż były przywódca zachodniego świata siedzący po turecku i słuchający z winyli nieco już zapomnianej gwiazdy lat 80-tych? Pomijając Trabanta zrobionego z gumy Turbo, chyba nic. Niestety zdjęcie krążące po przeróżnych internetach jest tylko produktem manipulacji prześmiewców z The Onion, którzy zilustrowali nim swój artykuł na temat listu wysłanego przez Prezydenta USA do Joan Jett.

I wszystko właściwie pasuje. Obraz Clintona jako wiecznego chłopca, z zamiłowaniem do muzyki, która raczej nie znalazłaby się na scieżce dźwiękowej do filmów prezentowanych na JCTV i, jakby to ująć, złą reputacją.

Joan Jett natomiast, dla większość znana jest jako autorka coveru I Love Rock ‚n’ Roll, oryginalnie wykonywanego przez zespół Arrows. My jednak zerkniemy dziś na inny kawałek.

W 1981 roku Joan wydała swój drugi album, Bad Reputation, na którym zagościli muzycy Sex Pistols, Blondie czy The Ramones, a poza własnymi kawałkami nagrała Jett też piosenki Gariego Glittera i The Who. Z tej właśnie płyty piosenka, którą równie dobrze może podśpiewywać sobie Clinton, za każdym razem, gdy wspominają imię na M.

Joan Jett – Bad Reputation

Written by bebuk

Poniedziałek, 4.04.2011 @ 20:00

Napisane w 80s

Tagged with , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: