Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Stop!

leave a comment »

Z cyklu: ścieżki dźwiękowe w filmach. Jestem świeżo po Gorzkich godach Polańskiego, na temat samego filmie nie będę się rozwodził, powiem tylko, że jest bardzo dobry. Soundtrack to zbiór znanych utworów, nie odkryjemy tutaj jakiejś nowej perełki, mnie posłużył raczej za swego rodzaju przypominajkę a to za sprawą Sam Brown i hiciora Stop!

Pomysł na piosenkę wpadł piosenkarce do głowy w wieku lat 22, potem gdy spotykała się z muzykami z Nowego Jorku: Greggiem Suttonem i Brucem Brodym miała ułożoną w głowie sporą część utworu. Panowie nie zostali wybrani przypadkowo, bo wcześniej współpracowała z nimi przy Walking Back to Me. Gregg stwierdził później w wywiadzie, że Stop! powstało w sumie w pół godziny, jedną zwrotkę i refren ułożyła Sam natomiast on dołożył drugą zwrotkę. Album o tej samej nazwie co nasz hit został wydany w 1988 roku, wcześniej zmieniono wytwórnię, gdyż pierwsza nie była zbyt entuzjastycznie nastawiona (a macie, złodzieje! ;).

Warto dodać, że Sam współpracowała z wieloma innymi artystami, m.in. w czasie trasy koncertowej Floydów, która zaowocowała albumem P*u*l*s*e, a także na The Division Bell i solowym albumie Davida Gilmoura About Face (wszędzie jako chórzystka), oraz w reedycji My Sweet Lord Georga Harrisona z 2001r. Co tu dużo mówić, głos ma piękny, czego dowodem jest właśnie Stop!.

Sam Brown — Stop!

P.S. Korzystałem z oficjalnej strony Sam (polecam punkt 15 działu FAQ :)

Reklamy

Written by msq

piątek, 25.03.2011 @ 20:16

Napisane w 80s

Tagged with , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: