Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Siostry spod znaku klonowego liścia

3 Komentarze

Dziś w Repozytorium Oldskulu krótka wycieczka na drugą półkulę, do krainy hokeistów oraz Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej. Tak się bowiem składa, że na północ od granicy Stanów Zjednoczonych mieszkają całkiem muzykalni ludzie. Potrafią zaśpiewać i wesoło i smutno, doczekali się kilku gwiazd rozpoznawanych na całym świecie. Dziś wrócimy do odrobinę zapomnianego już zespołu Heart, który międzynarodowy sukces i rozpoznawalność zawdzięcza prezentowanej poniżej piosence. Niby nic nadzwyczajnego  – w warstwie muzycznej klasyczne lata osiemdziesiąte, ładne harmonie wokalne i tekst cokolwiek nadmiernie emocjonalny. Dla wielu te atrybuty nie są zbyt zachęcające, ale nigdy nie ukrywałem, że jestem zaprzysięgłym miłośnikiem muzyki sprzed trzech dekad. Co by nie powiedzieć, nie było wtedy tylu „hitów” będących obrazą dla rozumu, ani też wykonawcy nie zamykali się w studiu na dwa lata by sami się zagubić w gąszczu produkcji, w poszukiwaniu mitycznego „oryginalnego brzmienia”.

To co osiągnęły siostry Ann i Nancy Wilson (tak przy okazji, Wilson to bardzo „muzyczne” nazwisko, wystarczy zerknąć tu i tam)  to jak dla mnie idealna kombinacja składników na piosenkę – nie produkt i nie utwór mający zmienić świat, po prostu piosenkę. I dlatego przypominam je dziś w naszym Repozytorium.

Heart – Alone

Reklamy

Written by bzofik

środa, 23.03.2011 @ 07:26

Komentarze 3

Subscribe to comments with RSS.

 1. Myślałam że pod linkiem do kanadyskich gwiazd rozpoznawanych na całym świecie będzie się czaił Justin Biebier :]
  A piosenka sympatyczna.

  Monaco

  środa, 23.03.2011 at 09:36

 2. myślę, że wrzucając utwór Alone daje to trochę skrzywiony obraz zespołu Heart, ponieważ dysponuje on jeszcze innymi, genialnymi utworami w których każdy element, od gitar po wokal poraża :)

  ex. http://www.youtube.com/watch?v=o5PKULglde8 , http://www.youtube.com/watch?v=4bt_-R5LInU

  traffix

  środa, 23.03.2011 at 23:35

  • Oczywiście wybór piosenki był warunkowany m.in. powszechną (acz często nieuświadomioną jak to bywa z oldskulem) znajomością. Zachęcamy do prezentowania innych utworów Heart godnych polecenia.

   bzofik

   czwartek, 24.03.2011 at 16:07


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: