Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Ten kawałek z saksofonem co leci do do do …

leave a comment »

Ci, co Reddita znają pewnie natknęli się niedawno na wątek, w którym jeden z użytkowników zadał pytanie, jak się nazywa taki kawałek z saksofonem co leci „do do dee do do do dooo do do dee do do do dee do doo.” Odpowiedź przyszła po dwóch minutach, na tyle szybko, że niektorzy podejrzewali, że cały wątek był prowokacją albo rozpaczliwą walką o punkty.

Rozgorzała też prawdziwie oldskulowa dyskusja na temat tego kawałka. Redditowicze zgodnie stwierdzili, że gdy ktoś pyta o piosenkę z saksofonem, to są właściwie tylko 3 możliwości. Niby wspominano gdzieś półgębkiem o Careless Whisper, muzyczce z Benny Hilla czy Epic Sax Guy Saxtreme!! (Repozytorzy pewnie od siebie dodaliby Lily was Here), ale wybór zawsze zawężał się do tych trzech piosenek.

Gdy ktoś postawi Cię pod ścianą pytaniem o kawałek z saksofonem możesz strzelać, że jest to jeden z dwóch klasyków jazzowych: Take Five albo In the Mood. I w 1 przypadku na 10 będzie to dobry strzał. W pozostałych 9 będzie o chodziło Baker Street Gerriego Raffertiego (odmieniamy, nie ma, że boli!).

Nie będziemy rozpisywać się tu na temat biografii Gerriego. Wspomnimy tylko, że odszedł niedawno (4 stycznia 2011) i że jego inna piosenka pojawiła się w jednej z dwóch najbardziej brutalnych scen z oldskulem w tle (o tej drugiej innym razem). Kto widział Reservoire Dogs pamięta Michaela Madsena pląsającego z nożem w ręku. (uwaga: scena jest drastyczna!)

Dziś przedstawiamy najbardziej znany kawałek saksofonowo-gitarowy (znalazł się nawet na liście 100 najlepszych gitarowych utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone) z najmniej znanym wykonawcą i tytułem.

Gerry Rafferty – Baker Street

Reklamy

Written by bebuk

Poniedziałek, 14.03.2011 @ 14:09

Napisane w 70s

Tagged with , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: