Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Aleją gwiazd biegniemy

leave a comment »

Przykro mi, nie znam prawie ogóle repertuaru pani Zdzisławy Sośnickiej. Nie eksploruję tego okresu polskiej muzyki, niemniej napisałem „prawie”, bo jeden kawałek wpadł mi w ucho. Stało się to podczas dłuuuugiej podróży samochodowej z Poznania do Krakowa w godzinach nocno–porannych. Jazda samochodem sprzyja zapoznaniu/przypomnieniu sobie różnorakich kawałków, które potem zostają w głowie — mało słucham radia, więc jeśli już to się zdarzy, to trafiam na jakieś zapomniane przeboje, które od razu lądują na półce z oldskulem.

No więc w czasie tej podróży usłyszałem „Aleję gwiazd”. Żywa, energiczna, rockowa, przebojowa. Śmiejcie się do woli, ale kawałek jest rewelacyjny. Powołam się na autorytet autorów tego utworu — słowa napisał Marek Dutkiewicz, znany tekściarz, który współpracował z takimi wykonawcami jak Budka Suflera, Kombi, Urszula czy Lady Pank. Muzykę skomponował nie mniej znany Romuald Lipko (znany z kompozycji takich przebojów jak „Wszystko czego dziś chcę” Izabeli Trojanowskiej, „Nic nie może wiecznie trwać” Anny Jantar i wielu innych, no i oczywiście współzałożyciel Budki Suflera). Słowem: zaplecze pani Sośnicka miała wyborne, więc nic dziwnego, że utwór stał się znany.

Sama pani Sośnicka też nie ma byle jakiego głosu. Wychowana w rodzinie o tradycjach muzycznych kontakt z muzyką miała od najmłodszych lat — jej ojciec był chórzystą, matka również miała talent, którego jednak nie rozwinęła (z braku środków).

Każdy, kto zachwycał się partią Evity w wykonaniu Madonny, powinien usłyszeć ten utwór w interpretacji Zdzisławy Sośnickiej. Różnica jest kolosalna. — Zbigniew Wodecki (msq: Nie czekaj na mnie w Argentynie — Sośnicka)

To, że Zdzisława mając taki głos, i taki talent i wierną publiczność zaprzestała na parę lat śpiewania, uważam za karygodne marnotrawstwo. — Romuald Lipko

Zdzisława Sośnicka — Aleja gwiazd

Written by msq

piątek, 25.02.2011 @ 13:31

Napisane w 80s

Tagged with , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: