Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Na dworze Karmazynowego Króla

leave a comment »

No dobra, muszę to przyznać. Czasem lubię progresję. Nie każdą, ma się rozumieć, ale są albumy uważane za wzorcowe dla tego gatunku, których mogę słuchać z przyjemnością. Dla przykładu In the Court of the Crimson King, czyli „ten album z fajną okładką”. Nikomu chyba nie trzeba go przedstawiać, a starzy wyjadacze progresji potrafią z pamięci wymienić wszystkie 5 utworów!, z których się składa.

Po pierwsze: dlaczego miałbym nie lubić albumu, którego tak znaną okładkę namalował mój kolega po fachu, informatyk, Barry Godber. Ha! Niech ktoś wymieni artystę, który stworzył tylko jedno dzieło w całym swoim życiu i ono właśnie stało się okładką tak znanego albumu ;-) Po drugie, Bebuk zaznajomił mnie kiedyś z genialną wersją otwierającego album kawałka „21st Century Schizoid Man”. Po tylu latach panowie z KC zdołali zagrać go w taki sposób, że trudno nie wierzyć w nieśmiertelność oryginalnej kompozycji, która choć wiekowa, nadal po prostu daje czadu. Po trzecie, i ostatnie, „Epitaph”. Ten utwór to mój osobisty faworyt z albumu, piękna melodia i tekst zdecydowanie wygrywają.

O tym, że krążek jest zdecydowanie najbardziej udanym z całego dorobku grupy, można dowiedzieć się z rankingu kawałków na last.fm: cały album stanowi 5 najczęściej odsłuchiwanych kompozycji zespołu!

King Crimson — 21st Century Schizoid Man

P.S. Żeby nie było zbyt słodko, to stwierdzam, że to cholerne „plumkanie” w Moonchild przez 47 minut (bo tyle trwa, nie? tak się przynajmniej zdawało…) mogli sobie darować. O!

Reklamy

Written by msq

sobota, 12.02.2011 @ 23:48

Napisane w 60s

Tagged with , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: