Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Trzy akordy…ale co dalej?

2 Komentarze

Wielu czytając powyższe słowa pewnie się uśmiecha na myśl o sloganie, którym niejednokrotnie złośliwcy określali muzykę punk*. No bo przecież nie umieli grać na instrumentach, tekstów też nikt ich pisać składnie nie nauczył, w ogóle to jakieś straszne rzępolenie panie. Gdybyśmy się jednak zastanowili nad tym, to jest naprawdę szeroka paleta rozmaitych brzmień pomiędzy wyczynami zespołów z Nowego Jorku, utworami Sex Pistols, a co dopiero mówić o dojrzałym The Clash. Był sobie jednak (i wciąż jest) zespół tego nurtu, który m.in. za sprawą basisty (a jak wiadomo basiści często wodzą swój zespół na manowce) podążał rozmaitymi muzycznymi ścieżkami i stosował bardziej wyrafinowane patenty muzyczne. Niektórzy zakrzykną zaraz, że zbliżył się do demonizowanego mainstreamu i sprzedał. Nie dajmy się odstraszyć takim głosom – lepiej cieszmy piosenką zespołu o punkowych korzeniach, który stworzył taki oto walczyk. I to jeszcze na klawesynie!

The Stranglers – Golden Brown

* mowa oczywiście o zawołaniu „Punk – trzy akordy, darcie mordy”

Written by bzofik

środa, 26.01.2011 @ 23:31

Napisane w 80s

Tagged with , , ,

Komentarze 2

Subscribe to comments with RSS.

  1. Moim zdaniem, najlepszym i najciekawszym utworem The Stranglers jest „Midnight Summer Dream” ( http://www.youtube.com/watch?v=aZb5NMpdSUU ) jest jednym z tych utworów wzbudzających uczucie błogiego niepokoju, które nigdy mogłyby się nie kończyć.

    Traffix

    wtorek, 1.02.2011 at 05:06

  2. […] Zeppelin nie wydali Stairway to Heaven jako singla bo Plant twierdził, że to piosenka weselna, The Stranglers mieli mniej wspólnego z muzyką barokową, niż mogłoby sugerować Golden Brown a Faith No More zwykle nie grał dla panienek na […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: