Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Coś tam było! Człowiek!

leave a comment »

O ile mnie pamięć i spis kawałków nie myli, to na RO nie było jeszcze wpisu spod szyldu Kazika Staszewskiego. Biorąc pod uwagę, że piszemy o oldskulach wypadałoby wspomnieć o najbardziej znanym zespole, w którym Kazik gra — Kult.

Wiem, że niektórzy troszkę niepewnie czują się słysząc o Kazimierzu Staszewskim kojarząc go z facetem, który grywa na juwenaliowych imprezach Krakowa w towarzystwie Akuratu, Comy czy innych Happysadów. Takim osobom należy przypomnieć, że zespół Kult istnieje już prawie 30 lat i nagrał od tego czasu wiele… kultowych kawałków, które stały się ikonami swoich czasów. Dość przypomnieć „Polskę”, „Arahję”, „Lewe lewe loff” czy „Do Ani” — te utwory zna chyba każdy.

Dzisiejszy oldskul to otwierający płytę „Spokojnie” kawałek „Czarne słońca”. O samej płycie pisaliśmy już w kontekście jej okładki. Znajduje się na niej dużo kawałków, które zasługują na osobny wpis, w mojej opinii to najlepsza płyta zespołu. „Czarne słońca” to część ścieżki dźwiękowej do filmu o tym samym tytule, jest to jedyny film do którego Kult samodzielnie nagrał ścieżkę dźwiękową, czego dowiedzieć się można m.in. z płyty „MTV Unplugged”, którą Kult niedawno nagrał (swoją drogą to płytę bardzo polecam).

Warto zaznaczyć, że na pierwszym wydaniu płyty, tym z 1988 roku, „Czarnych słońc” nie było, zostały tam dodane dopiero przy reedycji albumu pięć lat później.

Czarne słońca — Kult

Reklamy

Written by msq

piątek, 31.12.2010 @ 18:34

Napisane w 80s

Tagged with , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: