Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Tańcząc w świetle księżyca

leave a comment »

Mówię od razu, że to nie wpis o Toploaderze.

Chodzi za mną od pewnego czasu taka jedna piosenka i nijak się od niej uwolnić. Pobyt w domu na święta jeszcze tylko pogłębił nostalgię. A co jest w tym kawałku? Młodość, miłość, robienie głupich rzeczy, walka z rodzicami o późne powroty i wysłuchiwanie kazań na temat przyszłości, odpowiedzialności i porządnego wyglądu. Jakoś nigdy nie myślałem, że z nostalgią będę rozpamiętywał czasy, kiedy wyjście na imprezę wymagało odrobinę więcej zachodu niż wykonanie telefonu i ubranie się, a urwanie się z domu przez okno o 3 w nocy w trakcie burzy z piorunami, wydawało się całkiem normalnym pomysłem. Biedni rodzice.

Kawałek został nagrany przez Thin Lizzy, zespół, który niewątpliwie doczeka się lepszego i dłuższego trybutu na tym blogu, w 1977 roku i znalazł się na płycie Bad Reputation. Śpiewał w Thin Lizzy wtedy nieżyjący już współzałożyciel zespołu Phil Lynott, chyba najmniej irlandzko brzmiący wokalista z kraju niepomytych naczyń.

Jeszcze dwa słowa na temat procesu odsłuchiwania. Każdy kto włączy to na głośnikach laptopowych pójdzie do piekła, nie zaznawszy tego cudownego basu i saksofonu, więc ani mi się ważcie skazywać się na wieczne potępienie. Znaleźć dobre słuchawki, albo pożyczyć od kogoś jakieś głośniki 2.1 i z zamkniętymi oczami wspominać czasy, gdy o 3 w nocy człowiek sobie przypominał, że miał być na 22 w domu, a komórki nie miał albo wygodnie „zapomniał”.

Thin Lizzy – Dancing in the Moonlight

Reklamy

Written by bebuk

Poniedziałek, 27.12.2010 @ 14:18

Napisane w 70s

Tagged with , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: