Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Kryzys wieku średniego

leave a comment »

Wczoraj zdarzyło mi się z Repozytorami (i nie tylko :-) obejrzeć film Smultronstället Ingmara Bergmana. Film polecam, natomiast tematyka, czyli odpowiednik kryzysu wieku średniego dla ludzi w podeszłym wieku kojarzy mi się z dzisiejszym kawałkiem. Nie jest to co prawda dokładna analogia, ale kryzys mamy niewątpliwy w obu przypadkach.

Where’s my wife and family
What if I die here
Who’ll be my role–model
Now that my role–model is gone

Sam kawałek jest naszpikowany oldskulem muzycznym, tego nie trzeba dowodzić. Wspomnieć należy teledysk do niego z Chevym Chasem i Paulem Simonem, którzy szaleją w małym, bladoróżowym pokoiku. Trzeba przyznać, że Simon ma dystans do tego co robi, bo wygląda jak karzeł przy Chevym. Przy okazji teledysku, to za mojego młodu, gdy jeszcze MTV było muzyczną telewizją, baaardzo często można było usłyszeć tam ten kawałek i z jakąś taką przyjemnością oglądało się teledysk. Na szczęście i dzisiaj można podziwiać takie niskobudżetowe produkcje, chociaż giną w natłoku tych (najczęściej) nudnych wysokobudżetowych.

Chevy Chase nie udziela się wokalnie na ścieżce dźwiękowej, oprócz dwóch miejsc w refrenie: „If you’ll be my bodyguard” oraz „I can call you Betty”. I chociaż to mało, to wg mnie gruby głos aktora w tle to bardzo przyjemny dodatek.

Jak ktoś ma chęć, to zwracam uwagę na 3:45 i krótkie solo na gitarze basowej, którego druga część jest lustrzanym odbiciem pierwszej. To również przyjemny dodatek.

Oglądać najlepiej w jakości 480p, wtedy jakość dźwięku jest lepsza.

Paul Simon — You Can Call Me Al

Reklamy

Written by msq

sobota, 18.12.2010 @ 20:09

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: