Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Kurtyzany i Źwierzęta*

2 Komentarze

Zaniepokojonych śpieszę zapewnić, iż nie zmieniliśmy bynajmniej profilu wpisów na pornograficzne. Wprawdzie specjaliści od reklamy twierdzą, że nic nie działa tak jak golizna, będziemy wciąż poruszać się w sferze muzyki. Wiele piosenek goszczących w Repozytorium powstała zanim autorzy bloga pojawili się na tym łez padole. Żywot dzisiejszej bohaterki jest jeszcze dłuższy, w zasadzie trudno powiedzieć dokładnie kiedy powstała. Kto ciekawy może przeczytać o jej historii tutaj, poniżej zaprezentowane jest najsłynniejsze jej wykonanie. O czym panowie z ładnymi grzywkami i przedziwnym instrumentem śpiewają? W większości interpretacji uznaje się, że jest to historia młodego mężczyzny, którego do zguby wiodą m.in. panie lekkich obyczajów. Panie te są dość bliskie muzykom całego świata, na co ich piosenki dają niezliczone przykłady. Wiele się też mówi o pomysłach na piosenki zrodzone w domach uciech, zresztą jeden z gatunków muzycznych podobno ma tam korzenie. Miejmy zatem nadzieje, o ile ominie nas los bohatera dzisiejszej piosenki, to wciąż będą nasze uszy cieszyć zacne utwory zainspirowane przez przedstawicielki najstarszego zawodu.

The Animals– The House of the Rising Sun

* tak pieszczotliwie zespół The Animals nazwał kiedyś Wojciech Waglewski

Reklamy

Written by bzofik

czwartek, 16.12.2010 @ 13:04

Napisane w 60s

Tagged with , ,

Komentarze 2

Subscribe to comments with RSS.

  1. Podobno zrobiono kiedyś ranking najmniej lubianej piosenki przez sprzedawców w sklepach z gitarami (czyli melodii granej przez testujących nowe gitary klientów), „The House…” Animalsów wygrał :]

    Monaco

    czwartek, 16.12.2010 at 13:15

  2. Kumpel kiedyś opowiadał, że na drzwiach Trytona (muzyczny na Karmelickiej) wisiała kartka: „Osoby próbujące grać Stairway to Heaven będą grzecznie ale stanowczo wypraszane.”

    bebuk

    czwartek, 16.12.2010 at 13:41


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: