Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Tajemnica długowieczności

with one comment

Jaka jest tajemnica nieśmiertelności nie wie nikt. Naukowcy badający telomery są w tej chwili w stanie odwrócić proces starzenia u myszy, a młodzi ludzie nienawistnie wyczekują chwili, gdy nijak nie będzie można sobie usiąść w tramwaju i niedzielny rosół będzie musiał być ustawowo podawany o 12. Póki co nam, zwykłym śmiertelnikom, nie pozostaje nic jak tylko gdybać na podstawie dowodów anegdotycznych.

Poniższa lista przedstawia subiektywnie wybraną grupę żyjących długowiecznych muzyków wraz z datą rozpoczęcia działalności muzycznej.

Aretha Franklin 1956-
Paul McCartney 1957-
Tina Turner 1958-
Stevie Wonder 1961-
Eric Clapton 1962-
Keith Richards 1962-
Elton John 1964-
Cher 1965-
Robert Plant 1966-
Jon Anderson 1968-
Ozzy Osborne 1968-

Z powyższych danych można wysnuć przeróżne wnioski. Może długość życia jest wprost proporcjonalna do wielkości miseczki, może to kwestia diety, może kwestia unikania promieni słonecznych (sorry). Może konserwują heroiczne dawki substancji smolistych, może k0kainy, a może nietoperzego mięsa. Może życie wieczne dają młode kobiety, a może też młodzi mężczyźni.

I tak pośród miliona domniemywań pozostaje jeden wniosek – oldskul nie tylko wydłuża życie, ale też zachowuje ducha i ciało w wiecznej młodości (to drugie we współpracy z botoksem i na przekór czarodziejce-gorzałce).

Przykład chyba najbardziej dobitny.
Lata 90-te, w organizmy repozytorów wkradają się hormony i, męcąc rozum, kradnąc duszę, każą wzdychać do kobiecych kształtów. Jak trzeci repozytor, nie wiem, ale dwóch z nas wzdychało wtedy do pewnej pani, której gwałt zbiorowy na statku wypełnionym niewyżytymi marynarzami niestrasznym był. Nie wiedzieliśmy, że wzdychamy do kobiety, która mogłaby być naszą babcią. Z wydanej w 1989 roku (w wieku lat 43) płyty Heart of Stone, Cher – If I Could Turn Back Time.

Reklamy

Written by bebuk

środa, 8.12.2010 @ 00:45

Napisane w 80s

Tagged with , ,

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. […] już kiedyś o artystach długowiecznych i gdybaliśmy na temat rodzaju kuracji dającej siłę na ciele i duchu pozwalającą nie tylko […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: