Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

I znów kolaboracja

with one comment

Kolaboracje, o których jest już kilka wpisów stanowią świetne źródło oldskuli. Dzisiaj ja dorzucam jedną od siebie. Z jednej strony słynny kompozytor, autor ścieżek dźwiękowych do „Chariots of Fire” i „Blade Runner”, Evangelos Odysseas Papathanassiou szerzej znany jako Vangelis, aka Brodacz. Z drugiej strony jeden z założycieli grupy Yes John Roy Anderson, szerzej znany jako Jon Anderson.

Takie duo musiało stworzyć jakąś perełkę, coś wpadającego w ucho. Zaznaczyć tu trzeba, że panowie nie spotkali się na miesiąc–dwa, pogadać i coś nagrać. Ich współpraca trwała ponad 10 (!) lat a w tym czasie wydali 4 albumy. Na zatytułowanym „The Friends of Mr. Cairo” sprezentowali nam cudo o nazwie „I’ll Find My Way Home”. Autorem tekstu jest Jon, muzycznie dominuje Vangelis. Kawałek doczekał się wielu coverów, ja jestem dobrze zaznajomiony z wersją grupy Project Pitchfork, którą to wersję również bardzo sobie cenię :-)

Jon & Vangelis — I’ll Find My Way Home

Reklamy

Written by msq

piątek, 8.10.2010 @ 16:57

Napisane w 80s

Tagged with , , , ,

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. Warto dodać, że piosenka ta zajęła pierwsze miejsce w pierwszym notowaniu kultowej listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia 24 kwietnia 1982 r. Czas nie czeka na nas, jakby powiedziała Marek Niedźwiedzki – 29 października bieżącego roku czeka nas notowanie numer 1500!

    bzofik

    piątek, 8.10.2010 at 23:08


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: