Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Celem uniknięcia pomyłek.

leave a comment »

Nie samym oldskulem człowiek żyje, fakt to bezsporny. Premiery płytowe, nowe single, poszukiwania ciekawych brzmień to chleb powszedni każdego miłośnika muzyki. Docierają zatem do uszu tego nieszczęśnika setki, a nawet tysiące przeróżnych nagrań i nieraz zdarzy mu się w dobrej wierze pomylić jakieś utwory. Zagadnienia nie ułatwia fakt, iż nierzadko piosenki te noszą dokładnie takie same tytuły. Właśnie taka sytuacja stała się inspiracją dla niniejszego wpisu. Sprawa zupełnie świeża – otóż listy przebojów za granicą, a także w części rozgłośni krajowych zawojował taki oto utwór:

Nie sądzę że ma on potencjał by kiedyś stać się klasycznym utworem. Zdanie to jest wybitnie subiektywnie i nikomu nie mam zamiaru go narzucać. Ciekawostką jest tu jednak fakt, iż wyżej zaprezentowany utwór nosi  tytuł taki sam jak piosenka, która towarzyszy mi od wielu lat i uważam ją za wspaniały oldskul. Kompozycja, niebanalny wokal i niezapomniane solo saksofonu  – jednym słowem Wonderful Life zespołu Black.

Dobra kompozycja obroni się zawsze, no może prawie zawsze. Warto posłuchać, jak twórczość zespołu Black odczytał lokalny gigant.

 

Reklamy

Written by bzofik

czwartek, 7.10.2010 @ 12:55

Napisane w 80s

Tagged with , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: