Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Kaganek oldskulu

leave a comment »

Widzę, że sala prawie pełna, nie będziemy więc czekać na tych wykorzystujących kwadrans akademicki równie często co Jego Magnificjencja Rektor naiwność studentek pierwszego roku … ale ja nie o tym miałem.
Na ostatnich zajęciach wspomnieliśmy nazwisko Zucchero. Pamięta ktoś z Państwa? Nie? Czemu mnie to nie dziwi? W każdym razie, nazwisko to padło wtedy w kontekście Alannah Myles i na pewno znajdą Państwo w skrypcie coś na ten temat.
Dziś zajmiemy się samym Zucchero i historią tego jak … słucham? Na tablicy zapisać? Proszę. Historią tego jak … nie, nie PISZE, jak to się Pani raczyła uroczo wyrazić, przez X. Jak to sobie Pani wyobrażała? Że PISZE przez X, a MÓWI Cukkekso? Albo Pani musi zmienić kierunek, albo ja zawód.
W każdym razie, ZuccheRo długo próbował przebić się do świadomości słuchaczy spoza Włoch. Komercyjny sukces w rodzimym kraju było to jednak dla niego za mało, więc przeniósł się do Kalifornii, gdzie też z początku nagrywał albumy trafiające raczej do serc ludzi o wyrazistej mowie ciała. Przełomem w karierze Zucchero była współpracą z Paulem Youngiem, którą zaowocowała zanglizowaną wersją jego przeboju Senza Una Donna. Jak dobrym posunięciem była to kolaboracja pokazuje najlepiej fakt, że utwór ten zdetronizowała Cher sprzed czasów autotune na liście Eurochart Hot 100 number-one single.
Po nagraniu Senza Una Donna poszło już z górki. Do Zucchero ustawiały się kolejki chętnych na duety. Nagrywał między innymi z Joe Cockerem, Steviem Rayem Vaughanem, Ericiem Claptonem, Milesem Davisem, Stingiem, Luciano Pavarottim, Andreą Bocellim, Eltonem Johnem i Queenem po śmierci Freddiego.

Proszę państwa Zucchero i Paul Young w Senza Una Donna.

Na tym moglibyśmy skończyć, ale jako, że to prawie nasze 50 zajęcia to niedługo test jakiś trzeba będzie ułożyć i co gorsza poprawić.
Tu mają Państwo materiały do powtórki.

Written by bebuk

środa, 6.10.2010 @ 15:39

Napisane w 80s

Tagged with , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: