Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Hot Rod

3 Komentarze

Pewnego razu dopuściłem się stwierdzenia, że pewna doza obciachu może być wpisana w oldskul, nie definiując go oczywiście. Nad samym fenomenem rozwodził się nie będę, bo kto z nas nie obejrzał się nigdy przez ramię sprawdzając, czy na pewno jest sam w domu, gdy przy panierowaniu filetu z kurczaka, zdał sobie nagle sprawę, że kręci pupą w rytm Katriny.
Ale może to tylko ja…
Anywho, wyrazy disco i kicz pasują do siebie jak Rod i Stewart. Urodzony w Anglii Szkot imał się różnych zawodów, w tym był profesjonalny piłkarzem oraz grabarzem. W latach 60-tych występował w zespołach The Jeff Beck Group i Faces, z którymi podobno był prekursorem heavy metalu i punku, ale w pewnym momencie doszedł chyba do wniosku, że kokaina na drzewach nie rośnie i postanowił zmienić target na bardziej mainstreamowy. A tak naprawdę, kto jest bardziej mainstreamowy, niż gospodynie domowe, te kłębki uczuć matczynych i przepisów na ciasta, potajemnie marzące o niegrzecznym eks-futboliście/grabarzu z twardym podłużnym przedmiotem w imieniu, śpiewającym o rzeczach, do których rumienienie się może być jedynym komentarzem. A filet się panieruje i pupa chodzi.
Utwór Da Ya Think I’m Sexy, refren którego jest jakoby plagiatem, pochodzi z 1978 roku i wszystko z nim związane, od „niegrzecznej” pisowni tytułu, przez klip, po ultra-alkowową pracę sekcje rytmicznej, promieniuje seksem oldskulem.

Written by bebuk

sobota, 2.10.2010 @ 17:00

Napisane w 70s

Tagged with , , , , ,

Komentarze 3

Subscribe to comments with RSS.

 1. Zarąbiste.

  Monaco

  sobota, 2.10.2010 at 18:46

 2. Skojarzyło mi się z „niegrzeczną” pisownią, jeden z fragmentów „40 Year Old Virgin”

  Ya Mo B there :D

  msq

  wtorek, 5.10.2010 at 15:44

 3. […] Dawno, dawno temu wspominaliśmy, że Rod Stewart, zanim wybił się na rynku muzyczny pracował jako grabarz. Nie był on odosobniony w szukaniu alternatywnych form zarobku. Annie Lennox i Gwen Stefani uosabiały filmowy banał kelnerki próbującej się utrzymać w wielkim mieście, Mick Jagger sprzedawał lody i pracował jako portier w szpital psychiatrycznym, jego kolega z The Rolling Stones, Keith Richards, podawał piłki na kortach, a Ozzy, jak na Ozziego przystało, pracował w rzeźni. […]

  Muzyka zecera « Repozytorium Oldskulu

  Poniedziałek, 2.05.2011 at 19:02


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: