Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

O, jaki dziwny akcent…

leave a comment »

Dzisiaj o późnych latach 70., czyli początku epoki dyskotek, błyszczących kul i spodni typu dzwony, w których tylko John Travolta wyglądał dobrze. W tym to okresie uformowało się hiszpańskie duo Baccara. Dwie kobiety zaczęły swoją (krótką) karierę w wieku 25 lat i jeszcze w tym samym roku wypuściły utwór, który zawojował Europą roku 1977.

Mowa o kolaboracji nazwanej od gatunku róży Baccara, a kawałek to rozpoznawalny między innymi za sprawą akcentu Yes Sir, I Can Boogie. Przez długi czas myślałem, że panie są z Francji, ale jak się okazuje to hiszpańskie dziedzictwo. To zresztą nieważne, skąd wziął się akcent, liczy się piorunujący efekt — w połączeniu z kiepską dykcją śpiew dziewczyn jest po prostu nie do podrobienia.

Hit zajmował pierwsze miejsce na listach przebojów wielu krajów i z dnia na dzień Bacarra osiągnęła szczyt — programy telewizyjne, wywiady, nagrody. Zresztą liczby mówią same za siebie, bo singiel sprzedał się w 16 milionach egzemplarzy!

Potem nie było już tak różowo, żaden z kolejnych singli nie osiągnął takiej popularności (chociaż nie można powiedzieć też, że były to kompletne niewypały) i po 4 latach zespół przestał istnieć a panie zajęły się solowymi karierami. Na koniec link do teledysku, ale niekoniecznie chcecie go oglądać bo szaleństwa brak.

Reklamy

Written by msq

sobota, 18.09.2010 @ 15:27

Napisane w 70s

Tagged with , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: