Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

VHSu czar.

with one comment

Drzewiej to Panie bywało. Po boiskach się biegało od rana do wieczora, z przerwą na szybko przełykany obiad, radia się Panie słuchało po nocach, czy Kaczkowski coś o nowych płytach nie powie, pierwsze empetrójki się Panie z kafejek nosiło na dyskietkach, co to niby nośnikami były, a tak naprawdę to psujnikami się powinny nazywać, koszulki zespołów się kupowało na wycieczkach klasowych do Krakowa i filmy się oglądało z kaset VHS. I właśnie te ostatnie, dające jakby tłusty obraz przez tysiąckrotne odtworzenia czy przegrywania, stały się źródłem oldskulu dzisiejszego.
W 1996 oczom świata ukazała się doskonała produkcja Roberta Rodrigueza Od zmierzchu do świtu, a w niej pewna piosenka i tańcząca do niej pewna pani, która objęła w niepodzielne władanie wyobraźnie dojrzewających chłopców, póki nie zastąpiła jej inna pani.

Poniżej znajdują się dwa klipy do After Dark zespołu Tito and Tarantula. Pierwszy dla ucha, drugi dla ucha i oka (ale trochę NSFW).

PS. Przy okazji Tito i Tarantula nie da się nie wspomnieć o dwóch innych kawałkach, mianowicie Angry Cockroaches i … Machete.

Written by bebuk

czwartek, 16.09.2010 @ 18:18

Napisane w 90s

Tagged with , , , ,

Jedna odpowiedź

Subscribe to comments with RSS.

  1. Niby artykuł o legendarnych VHS-ach, a tu o nich 2 zdania. A Jeśli chodzi o scenę z „Od zmierzchu do świtu” to nie wiem o co ci chodzi.

    Kraquen

    wtorek, 28.09.2010 at 22:49


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: