Repozytorium Oldskulu

You can never go wrong with those hits.

Artysta głodny jest o wiele bardziej płodny!

5 Komentarzy

Vince Clarke – wielu osobom nazwisko to nic nie powie, niektórzy będą je mgliście kojarzyć z Depeche Mode. I słusznie, bo bez niego ten zespół po prostu by nie istniał. To Vince podejmując czasem urągające ludzkiej godności zajęcia* i żyjąc bardzo skromnie, finansował pierwszy okres działalności rodzącej się grupy. Gdyby nie jego upór i poświęcenie nie doszło by do nagrania pierwszej płyty DM. Wkrótce po jej wydaniu Vince opuścił zespół, który niebawem dotarł na szczyty list przebojów – powody tej decyzji do dziś pozostają niejasne. Sam jednak nie próżnował współtworząc następnie takie projekty jak Yazoo , The Assembly i Erasure. Z dyskografii ostaniej z tych grup pochodzi prezentowany poniżej utwór opatrzony wysmakowanym teledyskiem.

Dla osób chcących dłużej obcować z tą piosenką – Ci co ze mną blogują przypomnieli mi właśnie, że można się nią cieszyć grając w pasjonującą grą;) którą znajdziecie pod adresem:

http://games.adultswim.com/robot-unicorn-attack-twitchy-online-game.html

Warto dziś wspomnieć tego niezwykle płodnego muzyka, partycypował on bowiem przy powstaniu wielu piosenek, które prędzej czy później zagoszczą na łamach naszego bloga.

Więcej o naszym bohaterze:

http://en.wikipedia.org/wiki/Vince_Clarke

http://www.vinceclarkemusic.com/intro/index.html

*wg niektórych źródeł Vince m. in. czyścił zbiorniki z toalet znajdujących się na pokładach samolotów

Reklamy

Written by bzofik

czwartek, 26.08.2010 @ 20:31

Napisane w 90s

Tagged with ,

Komentarzy 5

Subscribe to comments with RSS.

 1. A gdzie głosowanie na „oldskul miesiąca”? :P Brak działu „propozycje” stawia tę znakomitą skądinąd inicjatywę w kiepskim świetle. Prywata, ot co! ;)

  erneest

  piątek, 27.08.2010 at 15:56

  • Drogi erneeście!
   Mnie się podobało, ale jakoś melodii w tym było za mało…

   Wydaje mi się, że komentarze są dobrym miejscem do składania propozycji, a jeśli nie chcesz się chwalić możesz napisać prywatną wiadomość :>

   msq

   piątek, 27.08.2010 at 16:34

 2. Ha! Mój komentarz przeszedł przez sito surowej moderacji! ;P Poprzez prywatną wiadomość już spróbowałem, ale to nie była słuszna i właściwa droga :)

  erneest

  piątek, 27.08.2010 at 18:01

 3. […] 1987 i kolejna płyta Eurythmics. Wydawać by się mogło, że w Wielkiej Brytanii lata 80-te były okresem wielkiego niedoboru towarów spożywczych. Płyta Savage była powrotem Eurythmics do bardziej „zaangażowanej” i elektronicznej […]

 4. […] płycie Rihanny). Bo i czemu nie lubić takich współpracy? Nie dość, że jakby to powiedział pewien specjalista od dwuznacznych porzekadeł, co dwie głowy to nie jedna, to jeszcze tego rodzaju projekty pozwalają nieraz odetchnąć […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: